АЛИКСИР ПРОТЕКТ 400/7X30ml

1,855 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

АЛИКСИР ПРОТЕКТ 400 Едно шишенце дневно обезбедува максимална дневна антиоксидантна заштита на организмот
Единствен извор на полифеноли во стандардизирана доза од 400 mg:
• помага во заштитата на клетките од оштетувања од слободните радикали во оксидативен стрес.
Состав: Полифеноли во доза од 400mg/30ml Делување: A-ЛИКСИР®400 ПРОТЕКТ додаток на исхраната, со висока доза на полифеноли од 400 mg и со потекло од течниот ексракт од плодот на сибирска аронија е силен антиоксиданс кој помага во:
• заштита на организмот од оштетувања од слободните радикали во оксидативен стрес
• превенција КВБ преку антиоксидантно делување во примарна и секундарна превенција на кардиоваскуларни болести и состојби како што се дислипидемија и хипертензија
• јакнење на имунолошкиот систем кај здрави и имунокомпромитирани лица
• го забавува процесот на клеточно стареење, ја одржува виталноста и енергијата (за внатрешна и надворешна убавина)
• обезбедува брзо опоравување на спортистите и рекреативците во фаза на интензивни тренинзи и натпревари
Дозирање: Спортисти и лица кои рекреативно се занимаваат со спорт: по едно шишенце дневно 1-2 месеци во континуитет, во текот на подготовките, како и во подготвителниот тренажен период и во текот на активното занимавање со спорт во периодот на натпреварувачката сезона. Земањето може да се повтори 2 до 3 пати годишно, со паузи од по 2 месеци. Здрави лица, како поддршка во зачувување на имунолошката сила на организмот, борбата против оксидативниот стрес и зачувување на здравјето на кардиоваскуларниот систем, како помош во зачувување на метаболичките функции на црниот дроб и како помош кај состојби на анемија и кај дијабетес: по едно шишенце дневно во текот на 7 дена во месецот. Земањето може да се повторува секој месец, во период од по 7 дена.
Пакување: 7*30ml

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “АЛИКСИР ПРОТЕКТ 400/7X30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products